Europejski Dzień Sąsiada w W2

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Sąsiada Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 przygotowała wystawkę ścienną „Sąsiad z północy – szwedzka półka z kryminałami”, połączoną z wystawką książek mistrzów gatunku.

Od lat szwedzkie kryminały cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Pisarze szwedzcy są wspaniałymi opowiadaczami historii. Czytelnicy łatwo się identyfikują z bohaterami opowieści
i środowiskiem, w którym rozgrywa się akcja. Szwedzkie kryminały są wciągającą i łatwą w odbiorze lekturą, dającą zarówno ucieczkę od rzeczywistości, jak i wiedzę o tym kraju. Do grona najbardziej poczytnych autorów należą: Camilla Läckberg, Henning Mankell, Håkan Nesser, Mons Kallentoft, Lisa Marklund, Åsa Larsson.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.