Książkami jesień się zaczyna… II edycja Pchlego Targu „Z książką na Ty”

10 września 2022 r. park Bródnowski zdobiło nie tylko morze szeleszczących liści zwiastujących bliską już jesień, lecz także góry książek, płyt i innych rozmaitości. Tak jak podczas I edycji 18 czerwca 2022 r., wielu miłośników czytania z błyskiem w oczach wyławiało skarby z kilkudziesięciu stoisk.

Pod namiotem Biblioteki Publicznej na Targówku królował bookcrossing. Spośród bogatej oferty każdy mógł znaleźć dla siebie prawdziwe perełki. Dzieci, młodzież i dorośli ochoczo przeglądali bajki, biografie, powieści, poradniki… Tuż obok prowadziliśmy warsztaty decoupage, podczas których powstały m.in. piękne zakładki do książek i podstawki.

Wydarzenie umilała bajkowa strefa animacji. Chodzące maskotki, mini plac zabaw, malowanie twarzy, modelowanie balonów… Świetną zabawę zagwarantowała firma Baweo.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Zorganizowała je Biblioteka Publiczna na Targówku razem z firmą Baweo. W Pchlim Targu brała również udział pomysłodawczyni tego projektu – Pani Urszula Wasilewska.