Warsztaty sąsiedzkie „Wypij herbatkę i zrób podkładkę” w W2 i BD53


Maj – pełen zapachów i kolorów – jest Miesiącem Sąsiada, a wiemy, jak dobrze mieć (dobrego) sąsiada. Aby podkreślić rolę dobrosąsiedzkich stosunków, Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 zorganizowały warsztaty plastyczne, podczas których porozmawialiśmy o naszych sąsiadach.

W spotkaniu uczestniczyły osoby dorosłe (w tym seniorzy), a także dzieci i młodzież. Cieszymy się, że spotkanie miało charakter międzypokoleniowy – młodsi uczestnicy mogli wysłuchać opowieści starszych o tym, jak kiedyś traktowało się osoby, które mieszkały obok nas. Często były one uważane za członków rodziny. Podzieliliśmy się spostrzeżeniami, jak wygląda to dzisiaj, i doszliśmy do wniosku, że obecnie – niestety – więzi sąsiedzkie się rozluźniły. Dlatego też spotkania w bibliotece, m.in. z okazji Dnia Sąsiada, są bardzo potrzebne dla lokalnej społeczności.

W części plastycznej uczestnicy warsztatów stworzyli metodą decoupage piękne, klimatyczne podkładki pod kubek.

Było nam bardzo miło gościć czytelników-sąsiadów naszych bibliotek. Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach!

Informujemy również, że Dzień Sąsiada zainspirował nas do akcji o nazwie „Plantcrossing”. Polega ona na wymianie roślinami doniczkowymi. Do naszych bibliotek przy ul. Bazyliańskiej 6 (Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 oraz Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53) można przynieść swój kwiatek, a w zamian wziąć pod domową opiekę inny, przyniesiony wcześniej przez czytelnika-sąsiada!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.