Szydełkowanie w W85


16, 23 i 30 października 2023 roku w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 odbywały się indywidualne warsztaty szydełkowania. Warsztaty realizowane są na prośbę użytkowników zainteresowanych robótkami ręcznymi. Nauka szydełkowania trwa 2 godziny i odbywa się w małych 2–3-osobowych grupach. Terminy ustalane są według indywidualnych potrzeb osób zapisujących się na warsztaty. Zapraszamy zainteresowanych do nauki robienia różnych splotów na szydełku.

Kolorowe włóczki i szydełko to świetny przepis na stworzenie własnoręcznie wykonanych włóczkowych rękodzieł, a przy okazji miły relaks, bo szydełkowanie odpręża. Robienie na szydełku jest proste i może sprawić wiele satysfakcji. Szydełkując, można zrobić z wełny coś naprawdę fajnego! Łańcuszki, słupki i półsłupki… – to cała wiedza na temat szydełkowania. Ale to, co można z nich skomponować dzięki zręcznym rękom i własnej wyobraźni, daje nieograniczoną przestrzeń do tworzenia przepięknych rzeczy z wełny, nici, kordonku czy jutowego sznurka.

Pierwsze dwugodzinne spotkania upłynęły na nauce podstawowych ściegów oraz umiejętności dobierania odpowiedniego szydełka do struktury i grubości włóczki. Własnoręcznie tworzone kwadraciki z kolorowych włóczek bardzo cieszyły twórców oraz tych, którzy im kibicowali.