Święto wszystkich dzieci w BD53

1 czerwca w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przeprowadziłyśmy dla naszych czytelników warsztaty plastyczne z okazji Dnia Dziecka.

Wszyscy chętni mogli w tym radosnym dniu wykonać oryginalną, wesołą gąsieniczkę, która usadowiła się na zielonym listku. Można było ją także poruszać. Wykonanie jej wydawało się skomplikowane, ale w rzeczywistości nie było aż tak trudne. Poradziła z nią sobie doskonale m.in. najmłodsza uczestniczka warsztatów – rezolutna trzyletnia Ala. Dzieci mogły też wykonać gąsienicę z kolorowego papieru. Można ją rozciągać jak sprężynkę. Wykonywanie tych zwierzątek dostarczyło wszystkim dużo radości.

Spotkanie zakończyłyśmy przeczytaniem pięknego tekstu Kobi Yamady pt. „Może”.

Chciałybyśmy, aby każde dziecko spotykało na swej drodze mądrych i czułych dorosłych; aby dorośli zaszczepili w młodych ludziach przekonanie, ze każdy człowiek jest wyjątkowy i każdy ma w sobie dar lub talent, który może ofiarować drugiej osobie…

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.