Hiszpańskie Flamenco na Kondratowicza


30 dzień listopada na długo zapadnie w pamięci bibliotekarzy oraz naszych gości, którzy uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu. Tego dnia w Wypożyczalni nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 odbyły się warsztaty podróżnicze pt. „Hiszpańskie Flamenco”. W chłodny jesienny dzień przenieśliśmy się do ciepłej i słonecznej Hiszpanii pełnej kolorów i zapachów.

Aby ułatwić to dzieciom, na podłodze rozłożony został hiszpański dywan. Gdy już wszyscy usiedli, nastąpiło powitanie – oczywiście w języku hiszpańskim. Potem każde z dzieci otrzymało hiszpański kapelusz, za który musiało podziękować także po hiszpańsku. Oprócz kilku słów w tym języku dzieci dowiedziały się ciekawych faktów na temat sjesty, mogły dotknąć piasku z lawy, kamienia wulkanicznego a także porozmawiać na temat dań, które jadają Hiszpanie czy też poznać najsłynniejsze budowle, które można w tym kraju zobaczyć. Obejrzały także książeczkę pielgrzyma, z którą pani podróżniczka wędrowała szlakiem św. Jakuba. Dzieci mogły także naśladować torreadorów. Pomógł im w tym byczek Fernando, który przyjechał specjalnie na spotkanie z dziećmi. Dowiedzieliśmy się też, do czego służą Hiszpanom pomidory – i niekoniecznie jest to jedzenie – oraz poznaliśmy wiele, wiele innych ciekawostek.

A jak jest gorąca Hiszpania, muszą być także tańce. I były! W cudownych strojach z Hiszpanii. Wszyscy młodzi uczestnicy zajęć zostali zaopatrzeni w suknie w przypadku dziewczynek i kapelusze dla chłopców. Małe kobietki otrzymały także kwiaty we włosy, wachlarze oraz kastaniety. I zaczęło się paso doble, a potem oczywiście flamenco – i to wszystko przy prawdziwej hiszpańskiej muzyce.

To był wieczór! Zatem ADIÓS! HOLA! Zapraszamy do Biblioteki! Tu zawsze dzieje się coś ciekawego!