Biblioteczne spa i… Noc Bibliotek 2023 w W2 i BD53


Tegoroczna Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „Absurd nie czytać”. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przygotowały 7 października mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku!

O godzinie 16.00 do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 przybyły panie, które tego szczególnego popołudnia postanowiły zadbać o dłonie w wyjątkowej scenerii, a mianowicie pośród książek. Nasza Czytelniczka – Pani Beata – przeprowadziła warsztaty kosmetyczne. Pod jej kierunkiem panie wykonały peeling dłoni, a następnie dowiedziały się, jak pielęgnować skórę pod oczami, która u kobiet jest bardzo wrażliwa i cienka. Przybyłe na Noc Bibliotek Czytelniczki położyły sobie również płatki nawilżające i regenerujące pod oczy. Przy muzyce relaksacyjnej odpoczywały w pomieszczeniu pełnym książek i zawartych w nich niezwykłych historii… Chętne panie mogły również skorzystać z lampy kolagenowej, której światło wpływa pozytywnie na naszą skórę i przynosi wspomnienie słonecznego lata.

Po części kosmetycznej, przy słodkim poczęstunku i miłej rozmowie nasi goście układali puzzle 3D.

W tym samym czasie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przybyli na Noc Bibliotek Czytelnicy zapoznali się z ciekawą prezentacją zatytułowaną „Najbardziej niesamowite miejsca na świecie”. Po pokazie uczestnicy opowiadali o niezwykłych zakątkach świata, które odwiedzili osobiście (jednym z takich miejsc była rzeka Ob). Warto wspomnieć, że nasze biblioteki mają szeroką ofertę książek o tematyce podróżniczej  i krajoznawczej. Zapraszamy do zapoznania z nią, bo – jak mówi tegoroczne hasło „Nocy Bibliotek” – „Absurd nie czytać”.

Następnie przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne. Dzieci wraz z rodzicami wykonały czapeczki z motywem zwierząt, np. pająka lub nietoperza. Można było zrobić także nietoperza, który ruszał skrzydełkami.

Podczas naszego spotkania Goście mogli poczęstować się zdrowym smoothie na bazie banana, jabłka, marchewki i szpinaku, które pomogła nam przygotować Pani Beatka. Proponowałyśmy przybyłym na Noc Bibliotek również zdrowe, sprawdzone przepisy, np. na ciasto marchewkowe lub pasztet z cukinii.

Zwieńczeniem wieczoru był pokaz ciepłego, familijnego filmu „Moja mama gorylica”.

I tak tegoroczna Noc Bibliotek przeszła już do historii…

Wszystkim naszym wiernym i niezawodnym Czytelnikom, którzy świętowali z nami tę uroczystość, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejną Noc Bibliotek.
Dziękujemy również Pani Beatce i Jej córce Oli, które z wielkim zaangażowaniem, entuzjazmem i radością pomogły nam zorganizować warsztaty kosmetyczne i przygotować smaczne, zdrowe napoje warzywno-owocowe.