C Turniej Szachowy w Czytelni Naukowej nr I (wyniki)


Ach, cóż to były za emocje!!! Jubileusz przyciągnął do Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert mistrzów królewskiej gry. Powietrze na sali iskrzyło skrytymi w myślach uczestników setkami strategii prowadzących do mata. Białe i czarne figury na szachownicy były rozgrzane do czerwoności tak intensywnej jak logo Biblioteki.

A oto trzej najlepsi zawodnicy i najlepsza zawodniczka Jubileuszowego 100. Turnieju Szachowego w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert, który odbył się 25 listopada 2023 r.:

I miejsce: Rafał Przedmojski
II miejsce: Jan Adamski
III miejsce: Adam Kojro
najlepsza zawodniczka: Kinga Bochińska

W ramach nagród Dariusz Chmielewski (pomysłodawca i organizator turniejów szachowych w Czytelni) oraz Joanna Prażmowska (kierowniczka Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym) wręczyli okolicznościowe statuetki 3D i karty podarunkowe do Empiku o wartości 300 zł, 200 zł i 100 zł. Poza tym każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkową przypinkę z 100. turnieju.

Serdecznie gratulujemy!

Wyniki 100. Turnieju Szachowego

Rozgrywki przeprowadzono za pomocą programu Chessarbiter Pro w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na zawodnika. W szachowych zmaganiach uczestniczyło 36 zawodników.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.