Wieczór wspomnień „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”


Wypełniona po brzegi sala Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert! Beata Michalec – Radna m.st. Warszawy opowiadała wczoraj o życiu na Annopolu, Irenie Sendlerowej i jej związkach z Bródnem, a także o opiece społecznej w przedwojennej Warszawie.

Na organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Miłośników Bródna i Bibliotekę Publiczną na Targówku wieczór wspomnień „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę” przybyli nie tylko mieszkańcy Targówka, lecz również innych dzielnic. Dziesiątki osób przeniosły się do przeszłości, słuchając opowieści i oglądając archiwalne fotografie. Jedno ze zdjęć szczególnie zapadnie wszystkim w pamięci. Przyniosła je uczestniczka wieczoru wspomnień. Widnieje na nim jej klasa w szkole podstawowej w 1956 r.

Spotkanie zakończyło się quizem z nagrodami.

Serdecznie dziękujemy dr Beacie Michalec za tak fascynujące przybliżanie historii!

Warto podkreślić, że dr Beata Michalec to inicjatorka uczczenia pamięci Ireny Sendlerowej tablicą pamiątkową przy ul. Siedzibnej.

A już za tydzień, 28 lutego o godz. 17.30 w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert odbędzie się premiera książki dr Beaty Michalec „Przy Radzymińskiej Szosie. Kościół Chrystusa Króla jako wotum wdzięczności za zwycięską Bitwę Warszawską 1920 roku. Pierwszy proboszcz ks. Jan Golędzinowski”. Uczestnicy spotkania otrzymają książkę z autografem Autorki. Serdecznie zapraszamy!