„Nowe Bródno – kolejarze i strażacy”

15 listopada 2023 r. w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert odbył się wieczór wspomnień „Historia, o której nie można zapomnieć… Nowe Bródno – kolejarze i strażacy”. Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Warszawy – Oddziałowi Miłośników Bródna za kolejną wspaniałą podróż do przeszłości! Sebastian Ludovit Stranianek (członek tego Oddziału) wygłosił bardzo interesujący wykład na 10 dni przed Dniem Kolejarza (25 listopada). Skojarzyliśmy ze sobą wiele informacji i… mocno poczuliśmy narastający dzięki TPW pociąg do historii.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.