Wieczór poetycki Danuty Chyły i… tańce cygańskie!

Cygańskie tańce w rytmie poezji – takie atrakcje tylko w „Englertówce”!

Wczoraj w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert podczas wieczoru poetyckiego słuchaliśmy wierszy Danuty Chyły z grupy poetyckiej Akant.

– W swoich utworach przedstawiam różnorodną tematykę związaną z życiem, miłością, przemijaniem, przyrodą… W zasadzie interesuję się wszystkim, co mnie otacza i co porusza moją wyobraźnię – mówiła Autorka. Wydała pięć tomików wierszy: „Gdy nastaje cisza”, „Na wiosnę pachniemy jaśminem”, „Jezioro życia”, „W drodze” i „W pogoni za własnym cieniem”.

Wiersze Pani Danuty prezentowała także Jolanta Bogusławska. Marek Korzemski śpiewał i grał na gitarze. Podczas wieczoru podziwialiśmy nie tylko piękną poezję i muzykę, lecz także… tańce cygańskie! Na parkiecie Czytelni śpiewająco wirowała Danuta Nadia Malicka.

Danuta Chyła pisze od dziecka, ale do chwili obecnej zachowały się wiersze pisane od 17. roku Jej życia. Jest autorką licznych utworów, publikowanych w kilkudziesięciu antologiach, w tym międzynarodowych, a także w almanachach i portalach literackich. Jej utwory przetłumaczono na język angielski, niemiecki i hinduski. Zdobyła wiele nagród w konkursach poetyckich. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział Warszawski II, Warszawskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury, Grupy Poetyckiej Akant, Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego STAL w Krakowie, Partii Dobrego Humoru. Przez kilka lat występowała w kabarecie Wandy Dusi Stańczak „Pół – serio”, a następnie w kabarecie „Piccolo Omerta”, którego była współzałożycielką.

Uprzejmie informujemy, że z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16) będzie nieczynna do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.