Wernisaż Małgorzaty Stelmach


Jest na Targówku taki salon fryzjerski, w którym nie tylko cięcie i ułożenie włosów wzbudza zachwyt. Salon zdobią bowiem obrazy i inne dzieła artystyczne stworzone przez pracującą tam fryzjerkę! 5 kwietnia 2024 r. w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert odbył się wernisaż jej wspaniałych prac (można je oglądać do 12 kwietnia 2024 r.). Poznajcie Małgorzatę Stelmach!

Z zawodu fryzjerka z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem. Malowaniem i robieniem prac artystycznych zajmuje się od młodych lat z małymi przerwami. Inspiracja do malowania przyszła od dziadka, który malował obrazy. Od trzech lat tworzy i maluje farbami akrylowymi z wykorzystaniem masy gipsowej – tak powstają maski. Wszystko, co zwróci jej uwagę (różne faktury), może zostać wykorzystane do nowych technik plastycznych.

Nie jest profesjonalną malarką, ale inspiruje ją wiele rzeczy i gdy pojawia się wizja, to od razu zostaje przełożona na płótno. Ze swej pasji, która jest odskocznią od życia codziennego, Małgorzata Stelmach czerpie dużo radości oraz satysfakcji.

Podczas wernisażu Artystka opowiadała m.in. o okolicznościach towarzyszących tworzeniu, a także o tym, co Ją inspiruje. Rozmowę poprowadziła Aneta Nowakowska – kierownik Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert.