W Czytelni zajaśniał uśmiech JAŚMINU


Gwiazdami wczorajszego Czwartku poetycko-muzycznego w „Englertówce” były Agata Gałach i Karolina Sienkiewicz. Duet JAŚMIN iskrzył emocjami – skrzypce i wokal przeniosły licznie zgromadzonych słuchaczy do muzycznego nieba.

Dziękujemy za ucztę dla uszu i duszy! Życzymy powodzenia w dalszej drodze artystycznej.

JAŚMIN tworzą:
Agata Gałach – aktorka i wokalistka musicalowa, laureatka wielu festiwali piosenki poetyckiej oraz poezji śpiewanej; w 2020 r. wydała płytę „Katapulty”
Karolina Sienkiewicz – skrzypaczka i kompozytorka, występowała m.in. w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus i Sinfonia Varsovia.

W 2023 r. ukazała się płyta duetu JAŚMIN pt. „Sploty”. Album promowały piosenki: „Zapukała do mnie miłość” (utwór długo utrzymywał się na szczycie listy przebojów Radia Dla Ciebie) oraz piosenka „Ten pierwszy raz”, która trafiła na prestiżową playlistę „Equal Polska” na Spotify.
JAŚMIN zapraszano także do występów w programach telewizyjnych – w programie „Dzień Dobry TVN” zaprezentował m.in. piosenkę pt. „Słoneczniki”: https://www.youtube.com/watch?v=TPHF4s9L0LE

JAŚMIN łączy klasyczne instrumentarium, takie jak skrzypce i gitara, z poetyckimi tekstami o kobietach, o ich obawach, o przezwyciężaniu codziennych trudności, o odwadze w spełnianiu swoich marzeń i o życiu w zgodzie z naturą.

Wybrane teledyski Jaśminu:
– „Przyszłość jest kobietą”: https://www.youtube.com/watch?v=Hv115eUCVT4
– „Wołanie Gai”: https://www.youtube.com/watch?v=UrPjXRFSpuM
– „Słoneczniki”: https://www.youtube.com/watch?v=iYE5UQspvJc&t=158s

Koncert duetu JAŚMIN poprzedziła prezentacja wierszy poetki z grupy Akant – Danuty Ziębińskiej.

Wieczór, jak co miesiąc, poprowadził i rozpoczął krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

Jego wykonanie (wspólnie z duetem JAŚMIN) polskiej wersji utworu Leonarda Cohena „Hallelujah” z pewnością na długo pozostanie w sercach słuchaczy.

Za miesiąc kolejna poetycko-muzyczna uczta! 14 marca rozbrzmią utwory Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu Jacka Gutrego.