„Tuli-pucho-kłaczek”. Biblioteczne spotkanie z sową Jadwigą w BD52

„Tuli-pucho-kłaczek” – co to takiego? Każdy, kto słyszy te słowa, myśli o czymś innym. Dzieci, które przyszły do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 52 na spotkanie z sową Jadwigą, zostały poproszone o narysowanie „tuli-pucho-kłaczka” i – jak łatwo się domyślić – każde z nich miało swój pomysł, jak on może wyglądać. Na tablicy szybko powstały kolorowe rysunki.

Następnie uczestnicy wysłuchali opowieści na podstawie książki B. Alemagna pt. „Tuli-pucho-kłaczek” i poznali małą bohaterkę Edzię, która poszukiwała dla swojej mamy idealnego prezentu. Co nim było? Dowiecie się, sięgając po tę zabawną książkę.

Kolejne zadanie dla dzieci polegało na tym, aby dowiedziały się, jaką pracę plastyczną przygotowała dla nich sowa Jadwiga. Do rozwiązania tej zagadki przystąpiły całe rodziny. Na zakończenie wszyscy zaangażowali się w powstanie pięknych witraży. Niedługo słońce częściej będzie zaglądać w nasze okna i przez nasze witraże, a wtedy zobaczymy wspaniały spektakl kolorów!

Dziękujemy bardzo, że jesteście z nami na spotkaniach z sową Jadwigą! Zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 28.03.2024 o godz. 17.00.

Uprzejmie informujemy, że 2 maja (czwartek) wszystkie placówki Biblioteki Publicznej na Targówku będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.