Spotkanie z poetką Natalią Lewandowską w W98


Kiedy ostatnio oddychaliście poezją i czuliście w duszy subtelny powiew słów wypełnionych emocjami?

5 lipca 2023 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 gościliśmy poetkę Natalię Lewandowską, autorkę polsko-angielskiego tomiku wierszy, „Następstwa ruchu obiegowego Ziemi” („Consequences of the Earth’s circular motion”), wydanego przez Moc Media.

Spotkanie poprowadziła Pani Katarzyna Matuszewska – kierownik Wypożyczalni. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., w jakich okolicznościach powstają utwory i skąd poetka czerpie inspirację. Wysłuchali także kilkunastu wierszy z tego tomiku. Emanujące z lirycznych tekstów emocje udzieliły się wszystkim zgromadzonym. Wywiązała się rozmowa zarówno o wierszach Natalii Lewandowskiej, jak i ogólnie o teraźniejszości oraz przyszłości poezji.

Serdecznie polecamy tomik wierszy Natalii Lewandowskiej!

Kliknij tutaj, aby sprawdzić w katalogu online dostępność tomiku wierszy Natalii Lewandowskiej pt. „Następstwa ruchu obiegowego Ziemi”

Tomik składa się z pięciu części: „Lato”, „Jesień”, „Zima, „Wiosna” i „Listy”.

Wybrane utwory

„Lokator”

we wszystkich
moich myślach
jesteś zameldowany
na stałe

 

„Peryhelium”

Jestem chora

Na ciszę
Na odbicie w lustrze

Jestem chora
Przewlekle

Na dawkowanie
Złudzeń

Jestem chora
Śmiertelnie

Na życie

Bez
Ciebie

Natalia Lewandowska – absolwentka neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka konkursów poetyckich. Czuła i nieco neurotyczna obserwatorka wszechświata. Potrafi zachwycić się zapachem nowej książki i rozpłakać nad rozgotowanym makaronem, przy czym jedno i drugie zdarza się jej nagminnie. Zwolenniczka długich rozmów, dobrej muzyki, poleconych listów i wyblakłych fotografii. W wolnym czasie zamyka rzeczywistość w słowa, aby zapobiec obłędowi.