Spotkanie z Joanną Mokosą-Rykalską w Czytelni Naukowej nr I


We wtorek 7 lutego 2023 r. w Czytelni Naukowej nr I gościliśmy Joannę Mokosę- Rykalską – autorkę popularnego bloga Matka siedzi z tyłu”, który stał się inspiracją do napisania zbioru opowiadań o tym samym tytule, oraz powieści Matki przodem”.

Joanna Mokosa-Rykalska to kobieta wielu sukcesów – producentka i kierowniczka produkcji z wieloletnim doświadczeniem filmowym i telewizyjnym, dziennikarka radiowa; współpracowała przy tworzeniu wielu programów. To bardzo ciekawa osoba. Bywa trochę roztrzepana, ale za to z dużym poczuciem humoru. Miłośniczka podróży – bez nich nie wytrzyma długo. W trakcie spotkania zaczarowała nas swoją aurą, lekkością słów i humorem.

Dobrą wiadomością jest to, że tworzy się nowa powieść autorki, a za jakiś czas możemy spodziewać się ekranizacji.

Po spotkaniu była możliwość zakupu książek i otrzymania dedykacji od autorki, a osoby, którym dopisało szczęście w loterii, otrzymały egzemplarz od Wydawnictwa Wielka Litera.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.