Spotkanie z Janem Woźnicą – twórcą zestawu LEGO


W piątek 22 marca 2024 r. w Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym odbyło się szczególne spotkanie. Gościliśmy Jana Woźnicę, pierwszego Polaka, który wydał własny zestaw z LEGO Ideas (premiera 5 maja 2023 r.).

Wywiad z twórcą – który na co dzień zajmuje się technologiami chmurowymi, ale od dziecka jest pasjonatem klocków – zapoznał publiczność z kulisami powstania zestawu Tales of the Space Age. Jan opowiedział o inspiracji minimalistycznymi plakatami i pokazał nam inne konstrukcje (niewydane), ale uzupełniające serię kosmicznych obrazków.

Spotkanie przemieniło się w ciekawy wykład o klockach, ich kolorach, technikach budowania, społeczności LEGO na całym świecie oraz o współpracy z firmą LEGO i jej projektantami.

Autor zdradził nam również, jaki był jego pierwszy zestaw oraz jaki jest ulubiony. Który element najbardziej mu się przydaje i jak wygląda jego domowy warsztat. Na slajdach pokazał nam inne swoje prace, również tak samo niesamowite jak oficjalny zestaw, który można kupić, złożyć i powiesić na swojej ścianie.

Cała ta wiedza była bardzo interesująca i skupiła uwagę nawet tych osób, które nie zajmują się budowaniem z klocków LEGO.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do nas na kolejną przygodę z LEGO już 20 kwietnia 2024 r.!