Spotkanie autorskie z Maciejem Zajączkowskim w W60

22 listopada w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 odbyło się spotkanie autorskie z Maciejem Zajączkowskim, który opowiedział zebranym gościom o swojej pierwszej książce zatytułowanej „Czerwona ziemia”. Wyjawił, jak zrodził się pomysł na napisanie powieści political fiction oraz skąd czerpał inspirację do powstania tak oryginalnej książki w formie reportażu. Autor chętnie odpowiadał na pytania publiczności dotyczące powieści, jak i dalekich podróży po świecie, których odbył ponad osiemdziesiąt. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pan Maciej oczarował wszystkich swoją autentycznością, skromnością i elokwencją, dzięki czemu zyskał nowe grono czytelników.

„Czerwona Ziemia” to alternatywna historia polskiej kolonii na Madagaskarze, widziana oczami dziennikarza Jakuba Floriańskiego, głównego bohatera powieści – z perspektywy roku 1989. Wszystkich zainteresowanych tym rozdziałami historii zachęcamy do sięgnięcia po książkę Macieja Zajączkowskiego, która dostępna jest w trzech placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek.

Sprawdź w bibliotecznym katalogu online dostępność książki Macieja Zajączkowskiego pt. „Czerwona ziemia”

Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi, że przyjął nasze zaproszenie. Życzymy sukcesów w pracy nad kolejną powieścią i mamy nadzieję na kolejne spotkanie autorskie.