Spotkanie autorskie z Dariuszem Dziekanowskim


Czy czytaliście już autobiografię Dariusza Dziekanowskiego? Idealna na mroźne dni – rozpala ogniste emocje nie tylko u kibiców! 5 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert legendę polskiej piłki nożnej!

W przeddzień mikołajek do „serca” Biblioteki Publicznej na Targówku przyszło kilkadziesiąt osób, dla których spotkanie z „Dziekanem” było spełnieniem marzeń. Emocjonujący powrót do przeszłości dostarczył wiele radości. Wspomnieniom nie było końca. Transfer do Widzewa Łódź za astronomiczną wówczas kwotę 21 milionów złotych… Pamiętny mecz, w którym w barwach Celtiku Glasgow trafił do bramki Partizanu Belgrad aż 4 razy… Gole, które do dziś są uważane za jedne z najpiękniejszych w historii futbolu… Zachwycające umiejętności techniczne i „sztuczki”… – Kochałem kontakt z piłką – podkreślił gość Czytelni. Jego talent olśniewał w Polsce i za granicą. Marzył o nim niejeden zagraniczny klub.

Był także jednym z najbardziej niepokornych piłkarzy. – Kiedy dowiadywałem się, że będę na ławce rezerwowych, to po prostu wolałem potrenować niż siedzieć bezczynnie. Szedłem na boczne boisko, rozstawiłem słupki i ćwiczyłem godzinami. Uwielbiałem trenować – opowiadał.

Pełne wspomnień i anegdot spotkanie autorskie trwało dłużej niż mecz z dwiema dogrywkami Podziwiamy wiedzę i szczegółową pamięć uczestników – Kibiców przez kolosalne K! To również dzięki Wam rozmowa z „Dziekanem” przejdzie do historii Biblioteki Publicznej na Targówku jako wzorcowe połączenie świata sportu i kultury.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania autobiografii Dariusza Dziekanowskiego. Poznajcie bliżej szczerą, przesyconą autoironią, pełną fascynujących i bulwersujących szczegółów opowieść człowieka, który w ukochanej dyscyplinie sportu osiągnął wiele, ale mógł znacznie więcej…

Spotkanie prowadzili Grażyna Strzelczak-Batkowska – Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku i Piotr Walkiewicz z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Targówek.

Jeden z uczestników wydarzenia wręczył Dariuszowi Dziekanowskiemu wyjątkowy prezent – koszulkę z podobizną piłkarza i numerem 10. Kto wie, być może legenda polskiego futbolu jeszcze wróci na kolejne spotkanie, mając na sobie właśnie tę koszulkę…

Sprawdź w bibliotecznym katalogu online dostępność książki Dariusza Dziekanowskiego pt. „Dziekan: autobiografia”