Spotkanie autorskie z Adamem Stawickim


9 kwietnia 2024 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Stawickim, który opowiedział zebranym gościom o swoim debiucie powieściowym pt. „Mrok Północy”.

To pierwsza z trzech planowanych części nowej Trylogii, poprzedzającej wydarzenia z cyklu powieściowego Henryka Sienkiewicza. Akcja „Mroku Północy” rozgrywa się w 1600 roku, czyli prawie pięćdziesiąt lat wcześniej niż akcja „Ogniem i Mieczem” Sienkiewicza.

W powieści Adama Stawickiego ożywają legendarne kresy dawnej Rzeczpospolitej. Młody Onufry Zagłoba, hulaka i miłośnik kobiecych wdzięków, wraz z ojcem Michała Wołodyjowskiego wyruszają na daleką północ, aby bronić kraju przed szwedzkim najazdem. Na drodze młodych rycerzy pojawiają się piękne kobiety, które skradną im serca – Julia Kurczówna i Konstancja de Lorche. Ich wspólnemu szczęściu usiłują jednak przeszkodzić hrabia Berg i książę Wilhelm, władca Kurlandii. [opis Wydawnictwa Astra]

Na spotkaniu z czytelnikami autor wyjawił, jak zrodził się pomysł na napisanie książki. Opowiedział o swoim zamiłowaniu do trylogii Sienkiewicza, zainteresowaniu historią, w tym historią Warszawy. Zdradził kulisy pracy nad powieścią. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pan Adam chętnie odpowiadał na pytania publiczności. Oczarował wszystkich swoją autentycznością, pasją do historii i do pisania,  dzięki czemu zyskał nowe grono czytelników.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do sięgnięcia po książkę „Mrok Północy”, która dostępna jest w placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek.

Kliknij tutaj, by sprawdzić w katalogu online Biblioteki dostępność książki „Mrok Północy”

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Stawickiemu za przyjęcie naszego zaproszenia. Życzymy sukcesów w pracy nad kolejnymi tomami powieści. Czekamy na drugi tom „Korona carów”, którego premiera planowana jest na wrzesień i… mamy nadzieję na kolejne spotkanie autorskie!