Spotkanie autorskie z Adamem Stawickim

W Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Stawickim – dziennikarzem, politologiem, redaktorem, z zamiłowania historykiem i varsavianistą, autorem książki pt. „Mrok Północy”. Książka jest debiutem powieściowym pana Adama. To nie lada gratka dla miłośników Trylogii Henryka Sienkiewicza – pierwszy prequel tradycyjnej opowieści, która rozpoczyna się niemal pięćdziesiąt lat przed wydarzeniami opisanymi w „Ogniem i mieczem”.

Na spotkaniu autor zdradził, skąd wziął się pomysł na napisanie książki, a także przedstawił kulisy pracy nad powieścią oraz swoją wizję dotyczącą jej ekranizacji i obsady aktorskiej. Opowiedział o swoim zamiłowaniu do historii i Trylogii Sienkiewicza. Przedstawił również wiele ciekawostek dotyczących samej Trylogii.

Niezwykle ciepłym i przyjemnym dla ucha głosem przeczytał fragmenty swojej książki, zachęcając tym samym do sięgnięcia po nią.

Bardzo dziękujemy panu Adamowi Stawickiemu za odwiedzenie naszej biblioteki i zaprezentowanie się czytelnikom. Czekamy na drugi tom powieści – „Korona carów”. Premiera zaplanowana jest na wrzesień tego roku.

Zachęcamy do sięgnięcia po książkę „Mrok Północy”, która jest dostępna w kilku naszych placówkach.

Sprawdź w bibliotecznym katalogu online dostępność książki Adama Stawickiego pt. „Mrok Północy”