Podróż do przeszłości z teatrem szkolnym „Guliwerki”

Przenieśliśmy się wczoraj w czasie do roku 1955!

Bardzo utalentowani młodzi aktorzy z teatru szkolnego „Guliwerki” (Szkoła Podstawowa nr 28 im. Stefana Żeromskiego) zaprezentowali w „Englertówce” spektakl pt. „Tajemnica Starej Kamienicy” – komedię historyczno-fantastyczną. Główni bohaterowie w zagadkowy sposób trafili do czasów, kiedy nie było Netflixa, TikTok-a, warszawskiego metra, płatności kartą…

Gratulujemy występu! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Warto podkreślić, że uczniowie sami stworzyli scenariusz, kostiumy, scenografię oraz dźwięki.
Gratulujemy Pani Aleksandrze Zielińskiej (nauczycielce prowadzącej szkolny teatr „Guliwerki”) i Katarzynie Ciesielskiej (nauczycielce prowadzącej szkolny chór).

Życzymy, by spektakl gościł na wielu scenach i zachwycał tysiące osób!

Przedstawienie było prezentem-niespodzianką od Urzędu Dzielnicy Targówek i Biblioteki dla uczestników kursu „Wirtualny świat – światem seniora”, który 17 czerwca dobiegł końca.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.