Noc Bibliotek 2023 w W98


Gdy nadchodzi jesień, z niecierpliwością wszyscy bibliotekarze wyczekują tego wyjątkowego wieczoru – Nocy Bibliotek. Możemy się wtedy spotkać z naszymi czytelnikami i zaproponować im wiele atrakcji, które dla nich przygotowujemy. Nie było inaczej także w tym roku. 7 października Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 przy ul. Kondratowicza 23 zamieniła się w niezwykle gwarne i wesołe miejsce.

Nasi goście spotkali się z emerytowanym zegarmistrzem, żeby poznać tajniki tej już powoli zanikającej profesji. Można było obejrzeć mechanizm przez specjalną zegarmistrzowską lupkę, ale także zobaczyć zabytkowe zegarki z początku ubiegłego wieku.

Kolejną atrakcją było spotkanie literacko plastyczne pt. „Absurd nie czytać… z Pandą Wandą” – biblioteczną maskotką. Nasza cudowna wolontariuszka – pani Małgosia przeczytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy, których bohaterami są zwierzęta. Okazało się, że dzieciaki znały każdy z wierszy, chórem wtórując pani Małgosi. Po części literackiej w ruch poszły nożyczki, klej oraz kolorowe elementy – dzieci stworzyły własne Zoo. Były ścieżki, bramy, wybiegi dla zwierząt, a także place zabaw.

Gdy już wszystkie prace były gotowe, zgasiliśmy światło i w Bibliotece pojawiło się kino. W tym roku mieliśmy okazję wyświetlić naszym małym widzom ciepły i mądry film pt. „Moja mama Gorylica”.

To był wspaniały wieczór, pełen wrażeń, radości, śmiechu i przyjemności z przebywania w magicznym świecie Biblioteki. Kolejna taka niezwykła noc za rok! Do zobaczenia!