Noc Bibliotek 2023 w Czytelni Naukowej nr I


7 października 2023 r. podczas Nocy Bibliotek w Czytelni Naukowej nr I została stoczona wyjątkowa bitwa – na słowa! Poza tym odbył się koncert zespołu Jugonostalgia.

Zwycięzcy Bitwy na słowa:
1. Kazimierz Nowacki – poezja
2. Anna Krzemińska-Domagała – śpiew
3. Dominik Brzozowski – śpiew

Jury w składzie:
Robert Tondera – aktor teatralny i filmowy, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej. W stałym zespole Rampy od 2007 roku. Osobowość Roku w Kategorii Kultura za rok 2020 w plebiscycie „Polska Times”. Uwagę kapituły zwrócił jego projekt „Czytam Wasze wiersze” rozpoczęty w marcu 2020 r., który podczas pandemii połączył prawie 700 polskich poetów z całego świata. Poeci – amatorzy i profesjonaliści – przez cały rok nadsyłali pomysłodawcy swoje utwory. Pan Robert interpretował je aktorsko, nagrywając kolejne odcinki na YouTube oraz swoim FB. Wybrane i prezentowane wiersze wydał w formie antologii „Czytam Wasze wiersze”, której Teatr Rampa jest współpatronem.
Anna M. Brengos – autorka książek; magister wychowania fizycznego z dyplomem menedżerskim i patentem sternika jachtowego.
Od wielu lat pracowała w oświacie z dziećmi i młodzieżą, a także w fundacjach działających na ich rzecz. Obecnie pisze, czyta, uprawia ogródek, piecze torty i żegluje.
Aneta Wyczółkowska – Radna Dzielnicy Targówek
Grażyna Strzelczak-Batkowska – Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy