Mikołajki 2022 w BD12


Ho, ho, ho! 3 grudnia 2022 r. Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 12 odwiedził Święty Mikołaj!

Mikołajki w krainie książek przy ul. Radzymińskiej 121 przyciągnęły wielu małych czytelników. Kiedy wybiła godzina 10.00, wszyscy zaczęli się rozglądać po całej sali, niecierpliwie wypatrując najsłynniejszego mieszkańca Laponii. Po chwili do poszukiwań dołączył… pajacyk, który uciekł z taśmy produkcyjnej. Rozbrzmiała świąteczna muzyka, zachęcając do radosnego tańca. W końcu, po BARDZO GŁOŚNYCH nawoływaniach i gorączkowym zerkaniu w każdy zakamarek biblioteki, zjawił się główny bohater wydarzenia. Wyjaśnił przeszczęśliwym dzieciom, że gdy tylko usłyszał, jak wykrzykują jego imię, natychmiast wszedł do nich przez okno.

Rozmowa ze Świętym Mikołajem wzbudziła ogromne emocje i dostarczyła jeszcze więcej energii, co dało się zauważyć w kolejnych, coraz bardziej żywiołowych zabawach tanecznych. Z głośników płynęły znane i lubiane piosenki, a dzieci pomknęły pośród bibliotecznych regałów, tworząc wesoły pociąg prowadzony przez Świętego Mikołaja. Nie zabrakło także ciepłych opowieści i mądrych rad, dotyczących m.in. zdrowego jedzenia.

Na koniec wszyscy otrzymali słodkie prezenty.

Serdecznie dziękujemy Agencji Artystycznej Pro Arte, która prowadziła spotkanie mikołajkowe. Dziękujemy również naszym wolontariuszom za pomoc w organizacji wydarzenia.

Mikołajki były częścią projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, finansowanego przez m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.