Klub Czytających Rodzin „BartCzytusie” w BD52

28 kwietnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52 odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin „BartCzytusie”. Klub tworzy Pani bibliotekarka Klara oraz uczniowie i ich rodziny ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca.Tym razem omawiali opowiadanie Grzegorza Kasdepkego pt. „Latający talerz” ze zbioru opowiadań pod tym samym tytułem, który promuje treści proekologiczne.

Jest nam niezmiernie miło, że ta wspaniała, bardzo zaangażowana w czytanie grupa wybrała na swe kolejne spotkanie właśnie naszą bibliotekę.

„BartCzytusie” to grupa działająca bardzo prężnie. Realizuje program „Ocalimy świat – ekoprogram z charakterem”, zainicjowany przez fundację „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Uczestnicy spotykają się z pisarzami, czytają opowiadania z książek z serii „Ocalimy Świat”, omawiają tematy ekologiczne, zdobywają wiedzę na temat naszej planety, a poprzez wiedzę wcielają w życie działania proekologiczne.

Bardzo kibicujemy tej wspaniałej grupie w ich czytelniczych zainteresowaniach. Dziękujemy za Waszą obecność!

Fotorelację ze spotkania można obejrzeć na Facebooku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca.