Czwartek poetycko-muzyczny w Czytelni Naukowej nr I


23 marca w ramach cyklu „Czwartki poetycko-muzyczne” publiczność zgromadzona w Czytelni Naukowej nr I wysłuchała koncertu warszawskiego duetu śpiewających autorów – Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka.

Wspólny występ Joanny i Krzysztofa potwierdził, że połączenie artystycznej wrażliwości i muzycznego kunsztu obojga twórców było pomysłem doskonałym. Piosenki wykonane na dwa wspaniale uzupełniające się głosy – zmysłowy wokal Joanny oraz ciepły, głęboki bas Krzysztofa – tak bardzo spodobały się publiczności, że po godzinnym koncercie gromkimi brawami nieustannie zachęcała artystów do wykonywania kolejnych bisów.

Warto dodać, że Joannie i Krzysztofowi udało się w dość intymnych i skłaniających do wyciszenia wnętrzach Czytelni Naukowej zaprezentować utwory w ciekawych muzycznych aranżacjach, w których akompaniament dwóch gitar był wzbogacany pięknymi melodiami wykonywanymi na harmonijce ustnej przez Joannę Mioduchowską.

W czasie występu usłyszeliśmy autorskie i współautorskie utwory Joanny i Krzysztofa wydane na wspólnej płycie „Żyj każdą chwilą”, a także piosenki autorskie, międzywojenne szlagiery oraz utwór „Warszawiak” (tekst: Joanna Mioduchowska, muzyka: Krzysztof Tkaczyk), który w plebiscycie Warsaw Tribute otrzymał tytuł Warszawskiego Przeboju Roku 2022.

Koncert poprzedziła prezentacja wybranych wierszy autorek z Grupy Poetyckiej Akant – Anny Saciuk-Nowak i Anny Caban. Usłyszeliśmy liryki pełne życiowej mądrości, ale też niestroniące od uśmiechu i zachwytu nad otaczającym nas światem.

Wieczór rozpoczął krótkim występem artystycznym i poprowadził Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat przeglądów piosenki poetyckiej i autorskiej, konferansjer festiwali piosenki literackiej organizowanych przez Związek Autorów i Kompozytorów ZAKR oraz Stowarzyszenie Literacko-Muzyczne Ballada.

Kolejny koncert z cyklu „Czwartki poetycko-muzyczne” odbędzie się 27 kwietnia. Zapraszamy!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.