Czwartek poetycko-muzyczny – maj 2023 [zdjęcia, filmy]


18 maja 2023 r. w Czytelni Naukowej nr I rozbrzmiały najpopularniejsze ballady i piosenki kabaretowe Łukasza Majewskiego. Artysta ma w swoim dorobku cztery płyty z autorskimi piosenkami: „Mężczyzna z zakolami” (2013), „Ad acta” (2015), „Niebajka” (2017) i „Bosewo live” (2023), a także jedną płytę z balladami czeskich bardów pt. „Na prawo od Jiczyna” (2019). Został uhonorowany m.in. Nagrodą Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, pierwszą nagrodą i dyplomem od Ministra Kultury na Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu, pierwszą nagrodą na festiwalu piosenki kabaretowej OSPA w Ostrołęce; trzykrotnie był laureatem Złotej Piątki na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

Koncert poprzedziła prezentacja wierszy dwóch panów z grupy poetyckiej Akant – Jana Kulika i Kazimierza Nowackiego, którzy przedstawili wybrane utwory własnego autorstwa.

  

Wieczór, jak co miesiąc, rozpoczął krótkim występem artystycznym i poprowadził Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, które odbywają się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.

  

Zachęcamy do polubienia facebookowej strony „Czwartki poetycko-muzyczne”.