Czwartek poetycko-muzyczny – duet Kasia Brzozowska & Beata OsYtek, poezja Dariusza Radomskiego
Na wczorajszym wydarzeniu z cyklu Czwartki poetycko-muzyczne w „Englertówce” odkryliśmy świat muzyki Kasi Brzozowskiej i Beaty Osytek, a także poezji Dariusza Radomskiego. Wydarzenie – rozpoczęte tradycyjnie występem Jacka Gutrego – odbyło się w ramach obchodów Europejskiego Miesiąca Różnorodności, propagującego działania na rzecz różnorodności w miejscach pracy i w społeczeństwie.
Kobiecy duet Kasia Brzozowska & Beata Osytek zaprezentował swoje autorskie kompozycje, oczarowując słuchaczy głosami i dźwiękami instrumentów – gitary, keyboardu oraz akordeonu.
KASIA BRZOZOWSKA – pieśniarka, autorka piosenek, najczęściej gra na pianinie i akordeonie, ale w wyjątkowych okolicznościach potrafi zagrać na wszystkim, co jest pod ręką. Wyróżniana i nagradzana na wielu festiwalach piosenki literackiej. Inspiruje się polską muzyką tradycyjną, z której czerpie melodie i rozkołysany puls piosenek. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą. Na co dzień zajmuje się też ceramiką.
BEATA OSYTEK – songwriterka, wokalistka, gitarzystka. Łączy surowość z delikatnością. W tekstach lubi warstwy. Jednym słowem stara się ująć sedno. Miłośniczka gitar wszelkiej maści. Lubi brudne brzmienia gitary elektrycznej i klarowność gitary akustycznej. Nie stroni od folku i country.
Koncert duetu poprzedziła prezentacja wierszy debiutującego na naszej scenie Dariusza Radomskiego – poety. Jego utwory odczytali Zuzanna Ościk i Jacek Gutry.
DARIUSZ RADOMSKI – doktor nauk medycznych (2006), seksuolog (2022), specjalista epidemiolog (2013), specjalista masażu (2016).
Uzyskał tytuł zawodowy mgr. inż. automatyki (1996) oraz stopień doktora nauk technicznych w zakresie biocybernetyki na Politechnice Warszawskiej (2001). Należy do Polskiego Towarzystw Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Od 10 lat zajmuje się badaniami nad seksualnością osób z niesprawnością ruchową. Zajmuje się także biometrią kliniczną – metodami pomiaru parametrów zdrowotnych użytecznych w diagnostyce i terapii chorób związanych z rozrodczością.
Na jego dorobek naukowy składa się 80 prac dotyczących różnych zagadnień z zakresu położnictwa, ginekologii i seksuologii.
Wieczór, jak co miesiąc, poprowadził i rozpoczął krótkim występem artystycznym Jacek Gutry – śpiewający autor, laureat festiwali piosenki poetyckiej, od kilku lat co roku prowadzący koncerty piosenki literackiej, odbywające się w ramach festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności”, festiwalu „Kryształowy kamerton” oraz Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA.