„Ciekawostki, sekrety i skarby Targówka Fabrycznego”

6 czerwca 2024 r. w Wypożyczalni nr 37 odbyło się spotkanie pod tytułem „Ciekawostki, sekrety i skarby Targówka Fabrycznego”. Było to drugie – z zaplanowanych na ten rok w tej placówce – spotkanie varsavianistyczne. Przewodnik z grupy „Warszawski Zaułek” – pan Hubert Smoczyk – przybliżył nam historię Targówka Fabrycznego. Opowiedział wiele ciekawych historii dotyczących tej części dzielnicy, zaprezentował mnóstwo zdjęć i map. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, a także dzielili się swoimi wiadomościami dotyczącymi tematu i fotografiami z własnych zbiorów.

Panu Hubertowi dziękujemy za wspaniały wykład, wszystkim uczestnikom – za przybycie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne opowieści o Warszawie.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.