Benefis artystyczny Agnieszki Kazały. Noc Bibliotek 2023 w W64


Za nami pełna atrakcji Noc Bibliotek! Jednym z najważniejszych wydarzeń był benefis Agnieszki Kazały w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 (ul. Radzymińska 121).

Zaprzyjaźniona z Biblioteką Publiczną na Targówku pisarka, ilustratorka, malarka świętowała:

  • 15 lat pracy twórczej z ilustracją (w maju 2008 r. została wydana pierwsza książka z ilustracjami Agnieszki Kazały: „Pelargonka” Niki Jabłonowskiej, wyd. Lucky),
  • 10 lat pracy jako autor tekstów (w 2013 r. została wydana pierwsza autorska książka – tekst i ilustracje – pt. „Zegar z Miaukułką”, wyd. Złote Myśli),
  • 10 lat od momentu powstania jej Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro, w którym są wydawane książki Agnieszki Kazały (wydała dwie powieści dla dorosłych pt. Apetyt na życie i Cela 78, a także wiele książek dla dzieci) i wielu innych autorów.

Artystka w przezabawny i twórczy sposób przybliżyła swoje życie przy pomocy japońskiego teatrzyku kamishibai, prezentując własne ilustracje i opowiadając o ślubie, ważnym telefonie – pobudce, pierwszej książce, założeniu wydawnictwa…

Następnie przedstawiła dzieciom bajkę w teatrzyku kamishibai o czarownicy Magdzie.

Zastępczyni Dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku Grażyna Strzelczak-Batkowska i animatorka kultury Biblioteki Katarzyna Przybysz-Mendyk wręczyły Pani Agnieszce prezent, gratulując wspaniałych dokonań artystycznych i życząc dalszej owocnej współpracy m.in. przy projektach edukacyjno-kulturalnych.

Projekty i spotkania z Agnieszką Kazałą

Uczestnicy benefisu wzięli udział w quizie z nagrodami. Do Wypożyczalni nr 64 przybyli m.in. autorzy, których książki zostały wydane przez Wydawnictwo Literackie Białe Pióro. Wspominali wspólnie przeżyte chwile, a także… uraczyli bohaterkę wydarzenia niespodziankami poetyckimi i muzycznymi. W ramach ukoronowania jej działalności wręczyli koronę i berło.

Na terenie Wypożyczalni znajdowała się wystawa książek, obrazów i grafik Agnieszki Kazały. Poza tym można było kupić dzieła literackie Autorki. Delektowaliśmy się też przepysznym poczęstunkiem.

Pani Agnieszko! Życzymy, by Pani twórczość nadal królowała w sercach dziecięcych i dorosłych czytelników, zajmowała zaszczytne miejsca w rankingach bestsellerów, konkursach, na półkach bibliotek i księgarni w Polsce, a także we Włoszech, San Marino i w innych rejonach świata, a nawet wszechświata (w końcu o UFO też Pani napisała 😉). Niech obrazy również zdobią ściany zarówno polskie, jak i zagraniczne.

Wszystkiego dobrego na dalszej drodze życia i miłej dalszej współpracy z Biblioteką Publiczną na Targówku! 🥰

Sprawdź w katalogu online dostępność książek Agnieszki Kazały