„Zakochany Targówek”


2 grudnia w Naszym Klubie i 3 grudnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 odbyły się spotkania podsumowujące projekt, a zarazem promujące „Antologię wierszy dla dzieci” oraz „Antologię wierszy dla dorosłych”, stworzone w ramach projektu rewitalizacyjnego pt. „Zakochany Targówek”. W spotkaniach wzięli udział autorzy wierszy i ilustratorzy, uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze – mieszkańcy Targówka. Gościem był także Pan Krzysztof Miszewski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek. W spotkaniu promocyjnym dedykowanym dzieciom w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 wzięła udział Pani Joanna Baran, jedna z poetek.

Podczas spotkań wyświetlona została prezentacja przedstawiająca działania projektowe. Autorzy mieli okazję wyrecytować swoje dzieła. Przedstawione zostały wiersze, a przy słodkim poczęstunku (m.in. torcie) można było porozmawiać z twórcami. Uczestnicy spotkań zostali obdarowani gadżetami z projektu, tj. przypinką i długopisem – symbolem tworzenia.

Autorzy – w podzięce za ich wkład – jako pamiątkę otrzymali z rąk Pana Krzysztofa Miszewskiego (Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek) oraz Pana Rafał Dworackiego (Z-cy Dyrektora Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy) po jednym egzemplarzu wydanych antologii.

Publikacje są efektem spotkań sąsiedzkich, plenerowych, których tematem przewodnim była miłość, w tym umiłowanie do Targówka jako miejsca, w którym mieszkamy, pracujemy bądź spędzamy czas w gronie znajomych. Mieszkańcy pisali wiersze, w których pojawia się „zakochany Targówek”, oraz tworzyli własnoręcznie zakładki tematyczne do książek. Działania te były prowadzone pod okiem pisarki i graficzki – Pani Agnieszki Kazały.

W publikacjach znajdziemy także spontaniczną twórczość z warszawskich parków, gdzie mieszkańcy pisali swoje wiersze na temat Targówka. Oprócz warsztatów pisarskich i plastycznych odbyły się inspirujące spacery po naszej Dzielnicy.

Publikacje zostały wydane nakładem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro.

Antologie poezji przekazane zostaną do placówek Biblioteki Publicznej na Targówku. Komplet bajek będzie również dostępny w Naszym Klubie i Wydawnictwie Literackim Białe Pióro. Mamy nadzieję, że wiersze spodobają się Państwu i będą zachęcały do czytania oraz do odkrywania wciąż na nowo naszej Dzielnicy.

Biblioteka Publiczna na Targówku w partnerstwie z Naszym Klubem oraz Wydawnictwem Literackim Białe Pióro na realizację powyższego projektu uzyskała środki finansowe w ramach Funduszu Animacji Kultury 2019.

Zdjęcia z 2 grudnia 2019

Zdjęcia z 3 grudnia 2019

Do pobrania:

„Zakochany Targówek” Antologia wierszy dla dzieci – wersja elektroniczna
„Zakochany Targówek” Antologia wierszy dla dorosłych – wersja elektroniczna