Spotkanie z warszawskimi powstańcami – wywiady

W piątek 24 maja odbyło się spotkanie z warszawskimi powstańcami w ramach projektu „Wolontariusze Pamięci – Łącząc Pokolenia” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego i współpracą z Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” oraz „Ochotnicy warszawscy”.

W Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert pojawili się warszawscy powstańcy:
p. Leszek Żukowski ps. „Antek”,
p. Halina Bieżan-Glonek ps. „Lalunia”,
p. Czesław Lewandowski ps. „Bystry”,
p. Bogdan Bartnikowski ps. „Mały”.

Wolontariusze z XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie przeprowadzili z powstańcami wywiady (przed kamerą) dotyczące ich wojennych doświadczeń, samego Powstania Warszawskiego oraz życia w tamtym okresie.

To było szczególne wydarzenie i niezwykłe przeżycie.
Pierwsze efekty nagranych rozmów pojawią się 1 sierpnia, w 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

projekt finansuje miasto stołeczne warszawa         ochotnicy warszawscy

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.