Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w BD65


21 września Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 gościła Renatę Piątkowską – jedną z bardziej znanych współczesnych polskich pisarek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, który finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Renata Piątkowska napisała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Wieloryb”, a także drugiej nagrody w konkursie im. Astrid Lindgren za „Hebanowe serce”.

W 2016 r. uhonorowana została Orderem Uśmiechu. W 2018 r. została odznaczona Medalem za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Infantis Dignitatis Defensori i Medalem Ludziom Czyniącym Dobro.

Książki autorki nie tylko wyróżniają się mądrością, ale też zawierają walory edukacyjne, a przy tym są pełne humoru i ciepła. Pomagają w radzeniu sobie z codziennymi problemami. Szczególny akcent pisarka kładzie na problemy dzieci uchodźców, walkę o normalne życie, prawa dzieci w krajach, gdzie trwają ich prześladowania.

W spotkaniu uczestniczyła również zawodowa lektorka – Malwina Kożurno, która w niezwykle barwny i żywiołowy sposób przeczytała dzieciom fragment książki „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”. Podczas prelekcji pisarka opowiedziała parę historii ze swoich książek w bardzo ciekawy i zabawny sposób. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, poznając w ten sposób twórczość Renaty Piątkowskiej.

Na zakończenie nasi mili goście mogli kupić książki z autografem.

Dziękujemy za miłe spotkanie!