Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską w BD53


Tuż przed rozpoczęciem jesieni, 21 września 2022 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 gościła Renata Piątkowska – autorka książek dla dzieci, m.in. znanych wszystkim przedszkolakom „Opowiadań z piaskownicy”. Pisarka odwiedziła nas wraz z lektorką – Malwiną Kożurno.

W spotkaniu uczestniczyli  uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 298.  Zostało ono zrealizowane w ramach projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”, który finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Autorka w malowniczy sposób opowiedziała o zwierzęcych bohaterach swoich książek, np. o gołębiu Cher Ami, wielkim psie staruszki Aliny czy kotce, która uratowała kocięta z tonącego statku.

Pani Malwina pięknie przeczytała fragment mówiący o tym, jak przyjaciel pani Aliny ostrzegł ją przed złodziejami. Wszystkie te historie można odnaleźć w książce autorstwa naszego gościa pt.: „Oko w oko ze zwierzakiem”.

Warto przypomnieć, że Pani Renata Piątkowska napisała kilka książek, których bohaterami są nasi mniejsi bracia, np. „Biszkopt, pingwin i reszta” (najnowsza), a także: „Mruk. opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”, „Zbój. opowiadania o koniach i konikach”, „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”.

Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Dzieci odpowiadały o swoich relacjach ze zwierzętami i o tym, jak dużo radości i ciepła dostarczają nasi pupile.

Dziękujemy Gościom za przybycie do biblioteki, klasie II a za aktywne uczestnictwo i… czekamy na następną wizytę!