Spotkanie autorskie z Pauliną Płatkowską. Projekt „Oswajamy starość i samotność”

W czwartek, 20 czerwca 2024 r. w Wypożyczalni nr 2 mieliśmy przyjemność gościć Panią Paulinę Płatkowską – autorkę książek dla dorosłych i dla dzieci. Pisarka z wykształcenia jest literaturoznawczynią, filmoznawczynią, teatrolożką; zajmuje się również publicystyką, dziennikarstwem. Przez dwa lata była felietonistką największego w Polsce portalu dla kobiet Polki.pl .

Podczas swobodnej rozmowy autorka opowiedziała o początkach kariery pisarskiej, o tym, jak powstała jej pierwsza książka i jak zaczęła się jej współpraca z Wydawnictwem Silver, które wydaje książki obyczajowe dla dojrzałych czytelniczek. Warto podkreślić, że wszystkie publikacje Silvera wydawane są dużym, wygodnym do czytania drukiem.

Uczestnicy spotkania pytali pisarkę o kwestie związane z tworzeniem bohaterów, pomysłami na fabułę, dokumentacją pomysłów. Interesowali się również jej najbliższymi zamierzeniami literackimi.

W przerwie między pytaniami uczestników odbył się konkurs z nagrodami, za które bardzo dziękujemy Wydawnictwu Silver.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Upłynęło w sympatycznej, miłej atmosferze. Na zakończenie można było zakupić książki pisarki. Nie zabrakło też czasu na prywatne rozmowy, osobiste dedykacje i autografy.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie Płatkowskiej za to, że zechciała odwiedzić Wypożyczalnię nr 2 oraz pozwoliła naszym uczestnikom lepiej poznać siebie i swoją twórczość.

Sprawdź w bibliotecznym katalogu online dostępność książek Pani Pauliny Płatkowskiej

logo ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego - godło Polski (orzeł) i nazwa ministerstwa, pod nią podkreślenie biało-czerwoneDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.