Energetyczne warsztaty w BD12. „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”


Co by było, gdyby się okazało, że… nie ma prądu? To pytanie wywołało emocjonującą rozmowę podczas warsztatów w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12.

1 lipca 2022 r.  odbyły się warsztaty w ramach projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i Książek”. Tym razem ekspert ds. edukacji ekologicznej, Sławomir Brzózek – dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w ENERIS, współzałożyciel inicjatywy Faceci w Zieleni – rozmawiał z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 28 o energii.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, m.in. na temat różnych rodzajów elektrowni. Mieli wiele pomysłów na to, jak postępować, żeby nie marnować energii. Z uwagą słuchali p. Brzózki, dzielącego się fascynującymi informacjami, np. o Oldze Malinkiewicz – wynalazczyni taniej metody wytwarzania drukowanych ogniw słonecznych na bazie perowskitów.

Warsztaty zostały urozmaicone pobudzającymi wyobraźnię zabawami ruchowymi związanymi z działaniem mechów.

Po warsztatach każde dziecko otrzymało w prezencie torbę materiałową i nasionka.

Aktualnie w placówkach Biblioteki prowadzona jest zbiórka baterii w ramach realizacji projektu „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”. Będziemy Państwa informować o dalszych etapach realizacji projektu, m.in. o kolejnych warsztatach.

Projekt „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Więcej inf. o projekcie „EkoBiblioteka – z miłości do Ziemi i książek”