Cykl spotkań ukraińskich z Olgą Makarenko w BD12


Za nami cykl czterech spotkań ukraińskich prowadzonych przez Olgę Makarenko w ramach projektu „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję”.

Spotkania przyciągnęły do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 lokalną społeczność ukraińską, która mogła wysłuchać wielu ciekawych książek czytanych przez panią Olgę w języku ukraińskim. Po tej części przychodził czas na wspólne rozmowy i dzielenie się wrażeniami, a kulminacyjnym momentem był warsztat plastyczny, podczas którego dzieci przenosiły na papier swoje odczucia związane z książką.

Spotkania odbywały się raz w miesiącu 30.09, 28.10, 18.11 i 2.12 2022 r. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne działania.

Projekt „Wielokulturowo – bo taki jest Świat – poznaję i akceptuję” finansuje m.st. Warszawa: http://www.um.warszawa.pl w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej.

 

 

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!