XXV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej


Dnia 8 czerwca 2019 roku na stadionie OSiR Targówek już po raz 25 odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Każdego roku impreza ta gromadzi około 300 uczestników z Warszawy i okolic, którzy walczą o tytuł mistrza.

Igrzyska rozpoczęła uroczysta defilada, następnie odbyło się złożenie przysięgi, zapalenie znicza i wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt. Po oficjalnym otwarciu XXV Igrzysk ruszyła rywalizacja.

Wśród dodatkowych atrakcji zarówno dla młodszych i starszych, także Biblioteka Publiczna na Targówku miała swój udział. Tradycyjnie, na naszym stoisku można było kupić „Książkę za grosik”. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty decoupage, gdzie liczne grono odwiedzających, zarówno dzieci jak i dorosłych, mogło samodzielnie wykonać zakładki do książek, podkładki, zawieszki.

Maskotka Biblioteki –  Miś Puchatek rozdawał słodkości i  pozował do zdjęć. Tym razem miał jednak towarzysza w osobie pana Marka – Szczudlarza. Wespół zespół rozśmieszali i zachęcali do zabawy najmłodszych. Niekiedy nawet i dorośli dawali się wciągnąć w ich grę. Wśród śmiechów czas upłynął szybko.

Do zobaczenia za rok

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!