Wyróżnienie w konkursie IMPULS KULTURY


Z radością informujemy, że projekt „Bajki-pomagajki, czyli bajki wolontarystyczne dla dzieci w języku polskim i ukraińskim” realizowany w ubiegłym roku w Bibliotece Publicznej na Targówku w partnerstwie z Przedszkolem Integracyjnym nr 120 otrzymał wyróżnienie w 4. edycji konkursu IMPULS KULTURY – mazowiecka nagroda inspiracji kulturalnych 2023 w kategorii „projekt realizowany w przestrzeni publicznej”.

Konkurs IMPULS KULTURY ma na celu wyłonienie ciekawych, oryginalnych autorskich projektów z zakresu animacji i edukacji kulturalnej, a także docenienie autorów tych projektów, działających na terenie województwa mazowieckiego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 72 wnioski.

Autorkami projektu są Katarzyna Przybysz-Mendyk (animatorka kultury, koordynatorka edukacji kulturalnej w Bibliotece Publicznej na Targówku) i Agnieszka Kazała (pisarka, malarka, graficzka, ilustratorka mieszkająca i tworząca na Targówku). Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.