Tygryski z wizytą w W85

18 stycznia 2023 roku Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 85 odwiedziły dzieci z Przedszkola „Ciuchcia Puch Puch”. Tygryski to grupa przedszkolaków, która pierwszy raz gościła w bibliotece W85.

Przedszkolaki po dokładnym zwiedzaniu przestrzeni z książkami dla dorosłych pozostały na dłużej w części z książeczkami dla dzieci i młodzieży. Najbardziej interesujące były książki o kosmosie i dinozaurach. Książki wyciągnięte z półki wydawały różne dźwięki – jak prawdziwe zwierzęta. Młodzi uczestnicy spotkania pytali, co trzeba zrobić, żeby stać się użytkownikami biblioteki i otrzymać kartę biblioteczną. Każdy chciał zabrać do domu wszystkie oglądane przez siebie książeczki. A książki przyciągały pięknymi, barwnymi ilustracjami i ulubioną tematyką. Na pożegnanie każdy przyszły czytelnik dostał wizytówkę z adresami i numerami telefonów wszystkich placówek Biblioteki Publicznej na Targówku. Tygryski nie żegnały się, bo przecież wrócą tu niebawem na kolejne spotkania z książką w bibliotece.