Świąteczne zajęcia w BD53


Gdy rozpoczyna się grudzień, w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 zaczyna pachnieć Świętami Bożego Narodzenia. I tak było również w tym roku.

Na grudniowych zajęciach królowały zimowe i świąteczne opowiadania. Przychodzące do nas przedszkolaki miały przyjemność wysłuchać historyjki o ofiarnym jeżyku noszącym mięciutki szalik i czapeczkę z książki „Zimowy dzień” M.Ch. Butler. „Świąteczna pobudka” M. Kwietniewskiej-Talarczyk wprowadziła nas w uroczysty nastrój, pełen niecierpliwości w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i Mikołaja. „Pomocnicy Mikołaja” B. Timmsa pokazali, jak ważna jest współpraca i wzajemna pomoc, zwłaszcza w przedświątecznej gorączce przygotowań. Utwór „Tuż przed Gwiazdką” B. Supeł ukazał dzieciom wioskę św. Mikołaja podczas przygotowań do wielkiego wydarzenia, jakim są Święta.

Czytanym przez nas tekstom towarzyszyły piosenki, które również były magiczne. Były to: „Pierwszy śnieg”, „Bałwankowa rodzina”, „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”, „Na gałązce choinkowej” i „Świeć gwiazdeczko, świeć”.

Grupa pięciolatków z „Serduszka” zaśpiewała kolędę, której się uczyła. Inne grupy tańczyły w kółeczku do świątecznych melodii.

Dzieci z grupy 3- i 4-latków z „Serduszka” zaprezentowały filmik, który wysłał dzieciom sam św. Mikołaj. Powiedział w nim, że dzieci z tej grupy przedszkolnej są bardzo grzeczne i mogą spodziewać się pięknych prezentów od niego.

W kąciku plastycznym dzieci z Przedszkola z Serduszkiem ozdabiały czapeczki elfów oraz dekorowały papierowe i kartonowe choinki.

Nie możemy także nie wspomnieć, że w grudniu odwiedziła nas klasa IV ze Szkoły Podstawowej Wspierania Rozwoju przy ul. Toruńskiej 23.

Uczniowie zapoznali się z naszą biblioteką, jej katalogiem online i opisem książek. Następnie wyszukiwali na półkach zaproponowane przez siebie tytuły.

Na zakończenie spotkania jeden z uczniów przeczytał wiersz Jana Brzechwy.

Dziękujemy wszystkim naszym grudniowym gościom za odwiedziny w bibliotece i wspólne, radosne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia.