Gra miejska „WY-gry-WAM TARGÓWEK” w BD12


W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny i Europejskiego Dnia Sąsiada Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 już po raz kolejny miała zaszczyt uczestniczyć we wspaniałej akcji, jaką jest Gra terenowa „WY-gry-WAM TARGÓWEK”.

W przedsięwzięciu wzięły udział instytucje zrzeszone w ramach Partnerstwa ds. Rewitalizacji: Teatr Rampa na Targówku – Otwarta Rampa, Dzielnica Targówek m. st. Warszawy, Ośrodek Pomocy Społecznej na Targówku, Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami dla dzielnicy Targówek, Bradosna, Stowarzyszenie Ta Szansa, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 (Biblioteka Publiczna Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy), Stowarzyszenie dla Rodzin, Szkoła Podstawowa nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie.

Uczestnicy gry odwiedzali kolejno wszystkie instytucje i wykonywali przygotowane dla nich tam zadania.

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 grupy miały za zadanie ułożyć puzzle z wizerunkiem Janiny Englert i na podstawie filmu oraz podanych informacji odpowiedzieć na kilka pytań. Kto założył pierwszą Czytelnię Naukową na Pradze? Czy Pani Janina wprowadziła wolny dostęp do półek? Którą rocznicę istnienia Czytelni Naukowej nr I obchodzimy w roku 2024? Pytania i przygotowane materiały miały na celu popularyzować ważną dla społeczności Targówka postać, bohaterkę i najsłynniejszą bibliotekarkę w dziejach – Janinę Englert. Gra miejska, jak co roku, rozpoczynała się w Stowarzyszeniu Ta Szansa i kończyła w Teatrze Rampa (Otwarta Rampa), gdzie były przyznawane atrakcyjne nagrody.

W tym roku w grze wzięło udział 17 grup, czyli prawie 100 osób. Wszystkim sąsiadom i sympatykom Gry terenowej „WY-gry-WAM TARGÓWEK” bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszej biblioteki.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.