Dzień Bibliotekarza i Bibliotek – spotkanie w „Englertówce”


Spektakularny poziom czytelnictwa na Targówku!

W ciągu ostatnich 12 miesięcy wypożyczyliśmy aż o 50 000 więcej książek. Co więcej – liczba nowych czytelników w tym czasie wzrosła o 4 500 osób. Zdecydowanie wyróżniamy się na tle ogólnopolskich statystyk.

To niejedyny nasz powód do dumy. Już za kilka tygodni na stacji Kondratowicza otworzymy Metrotekę, czyli bibliotekę w metrze. Będzie nowocześnie, a zarazem zielono. Meble parametryczne, RFID, self-check, hydroponika… Nie możemy się doczekać Waszych wizyt w tym wyjątkowym miejscu!

Ponadto w 2024 r. otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację aż pięciu projektów (być może będzie ich nawet więcej – czekamy na wyniki naboru do konkursów):

  • „Śladami Englertówki. Jak narodziła się pierwsza Czytelnia Naukowa w Warszawie?”,
  • „Mowa nie trawa – pielęgnujmy ogród języka ojczystego”,
  • „Oswajamy starość i samotność”,
  • „Wolontariusze Pamięci – Łącząc pokolenia”,
  • „PamiętaMY o Powstaniu”.

A zatem… mieliśmy wspaniałe powody do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W sobotę 11 maja wszyscy pracownicy Biblioteki Publicznej na Targówku spotkali się w Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert, by we wspólnym gronie cieszyć się, że wykonujemy tak wspaniały zawód i… mamy tak wspaniałych czytelników! Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do bibliotek.