Biblioteka na stacji metra Kondratowicza!


Z radością ogłaszamy, że Dyrekcja Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy podpisała umowę na projekt architektoniczny przystosowania i aranżacji nowej biblioteki publicznej na stacji metra Kondratowicza. Ta innowacyjna inicjatywa wychodzi naprzeciw światowym trendom, które stawiają na czytanie w środkach komunikacji miejskiej. Nowa lokalizacja biblioteki jest wyjątkowym przedsięwzięciem, które ma na celu ułatwienie dostępu do książek dla mieszkańców Warszawy.

W planowanej bibliotece na stacji Kondratowicza znajdzie się księgozbiór przeniesiony z dotychczasowej placówki przy ulicy Kondratowicza 23. Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 ma zostać otwarta w pierwszym kwartale 2024 roku. To ważne wydarzenie, które zwiększy dostęp do literatury i możliwości czytelniczych dla społeczności lokalnej.

Nowa biblioteka w metrze na Targówku powstająca we współpracy z Zarządem Dzielnicy Targówek, Radnymi Dzielnicy Targówek oraz Zarządem Metra Warszawskiego będzie miejscem, w którym mieszkańcy będą mieli szansę wypożyczyć książki, zapoznać się z różnymi gatunkami literatury i pogłębić swoją wiedzę. Inicjatywa ta odzwierciedla zaangażowanie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek w dostarczanie innowacyjnych i dostępnych rozwiązań dla czytelników.

Jesteśmy podekscytowani tą nową biblioteczną inicjatywą i z niecierpliwością czekamy na otwarcie Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 na stacji metra Kondratowicza w Warszawie. Będzie to kolejny krok w kierunku promowania czytelnictwa i kultury wśród mieszkańców miasta.