„40-latek” w Teatrze Rampa


Czemu inżynier Stefan Karwowski tańczy i śpiewa na Targówku? Teatr Rampa uczynił go gwiazdą musicalu! Byliśmy na spektaklu w weekend i… niedługo z radością znów się wybierzemy! Joanna Drozda stworzyła przezabawne i inspirujące arcydzieło!

50 lat minęło od premiery „40-latka” w TVP. Zmagania tytułowego bohatera z życiem oglądały miliony widzów. – Inżynier Karwowski to ikona popkultury – podkreśla Michał Walczak, Dyrektor Teatru Rampa. Serial zainspirował Joannę Drozdę. A zaczęło się od… współczucia nad niedolą. – Biedny Stefan w każdym odcinku ciągle się męczy swoim życiem. Chcemy, by w końcu był szczęśliwy. I będzie szczęśliwy! – mówi scenarzystka spektaklu, reżyserka, autorka tekstów piosenek i… odtwórczyni roli Kobiety Pracującej. – W serialu cały czas był kimś, kim nie chciał być. Dręczony przez świat, a ludzi to śmieszyło. Umożliwimy mu przemianę! Będzie podziwiany – zapewnia.

W tytułową postać wcielają się Modest Ruciński i Marcin Januszkiewicz (kliknijcie, by sprawdzić obsadę najbliższych spektakli). Obaj grają wyśmienicie! W roli Madzi (żony Stefana) – zjawiskowa Anna Mierzwa. Karol (Arkadiusz Brykalski / Konrad Marszałek), czyli przyjaciel inżyniera Karwowskiego to lowelas level master. Kobieta Pracująca (Joanna Drozda / Natalia Kujawa) – tak jak w serialu – kradnie każdą scenę, w której się pojawi. Godna następczyni Ireny Kwiatkowskiej! Maliniak (Krzysztof Godlewski) i inżynier Gajny (Piotr Furman) również wywołają szerokie uśmiechy, podobnie jak pełne energii dzieci 40-latka – Jagoda (Kamila Boruta-Marszałek) i Marek (Mikołaj Wachowski / Tymon Kasa). W spektaklu zobaczymy także zapadające w pamięć kreacje Mariolki (Dominika Łakomska), Ryszardy Puciatej (Brygida Turowska) i Dyrektora (Robert Tondera).

Gwarantujemy, że piosenki, które wybrzmiewają w musicalu, będziecie nucić i nucić co najmniej przez kilka dni po wyjściu z Rampy… Marzymy, żeby usłyszeć je ponownie! A jeśli chodzi o fabułę, to… zdradzimy tylko, że wszystko zacznie się z powodu słynnego malucha. Czy Stefan stanie się wielki? Czy znajdzie drogę do szczęścia? Przekonajcie się, odwiedzając teatr przy ul. Kołowej 20.

Gorąco polecamy!

na plakacie zarys postaci 40-latka i napis warszawski musical