XVIII Kampania Białych Serc w MW123


Wzorem ubiegłych lat Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Kampanii Białych Serc. Tegoroczne hasło „Włącz alarm” nawiązuje do fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonów komórkowych. Problem ten dotyka głównie nastolatków, ale coraz częściej również osoby dorosłe.

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe z uwagi na dostęp do internetu spełniają coraz więcej funkcji niezbędnych w życiu codziennym, a także oferują rozrywkę. Doprowadza to do tego, że spędzenie dnia bez „komórki” dla wielu zaczyna być czymś niewyobrażalnym. Coraz rzadziej spotykamy się i rozmawiamy osobiście, coraz częściej komunikujemy się za pomocą urządzeń elektronicznych – zarówno na płaszczyźnie prywatnej, jak i zawodowej.

Bezpośredni kontakt zastępowany jest portalami społecznościowymi lub komunikatorami internetowymi. Czujemy ciągły przymus korzystania z telefonu, co zajmuje dużo czasu i skutkuje często zaniedbaniami codziennych obowiązków. Wśród młodzieży żyjącej w świecie wirtualnym zaczynają się problemy z koncentracją, a proces uzależniania się pogłębia.

Obserwujmy więc nasze dzieci i nie pozostawiajmy tego typu zachowań samym sobie, a 18. Kampania Białych Serc ma na celu zwrócenie uwagi na ten wszechobecny problem.

W dniach od 12 do 23 października w oknach naszej biblioteki zawisły białe papierowe serduszka symbolizujące nasz udział w tej niewątpliwie słusznej kampanii.