Pozytywne emocje w BD65


Marcowe spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 zakończyliśmy zajęciami o emocjach i uczuciach. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkola nr 91. Tematem przewodnim lekcji była sentencja „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”.

Z dużym zainteresowaniem i ożywieniem przedszkolaki włączyły się do dyskusji o uczuciach. Radość, smutek, złość i gniew towarzyszą nam każdego dnia. Śmiech, płacz, czasami okrzyki np. zachwytu wyrażają nasze emocje. Nie należy się ich wstydzić, ale warto pamiętać o tym, żeby je umiejętnie kontrolować, chociaż czasami jest to bardzo trudne. Zabawa integracyjna z maskotką nauczyła naszych małych gości, jak ważny jest optymizm i pozytywne nastawienie. W trakcie pokazu multimedialnego uczyliśmy się, jak umiejętnie rozładować negatywne emocje i jak postępować, żeby było ich jak najmniej. Zabawa o charakterze edukacyjnym z planszami przedstawiającymi rówieśników naszych gości pokazała nam, jak dużo różnych uczuć jest obecnych w naszym życiu.

Zajęcia zakończyliśmy malowanką zatytułowaną „Wesoła zabawa” , która przyniosła dzieciom dużo radości.

 

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!