„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” w BD12 – ogólnopolski projekt akcji czytelniczej

Co kryją w sobie złote i słodkie mirabelki? Jaką historię opisuje drzewo, które rosło w dawnej, żydowskiej dzielnicy? Co znaczy zdanie: „Tam, gdzie nie ma ludzi staraj się być człowiekiem”? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas zajęć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. W poniedziałek, 1 października nasza filia wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” pod patronatem Lustra Biblioteki i Pani Barbary Marii Morawiec. Projekt został zrealizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Pod mirabelkowym drzewem, które „wyrosło” na środku biblioteki zasiadła młodzież z 6 klasy ze Szkoły Podstawowej nr 114. W trakcie zajęć usłyszeliśmy fragmenty książki pana Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka” i poznaliśmy dzieje kilku pokoleń warszawiaków. Zajęcia miały charakter warsztatowy – zbieraliśmy spadające mirabelki wypełnione hasłami, przygotowywaliśmy mirabelkę dla przyjaciela, bawiliśmy się w mur, układaliśmy puzzle i rozwiązywaliśmy quiz. Kulminacyjnym punktem spotkania był kompot z mirabelek, którego mógł spróbować każdy uczestnik spotkania.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.