79. rocznica Powstania Warszawskiego w W98

1 sierpnia obchodziliśmy kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 98 także włączyła się w obchody rocznicy tego niezwykłego wydarzenia.

Przez cały dzień w lokalu biblioteki można było zagrać w grę planszową „Mali Powstańcy”. Jej uczestnicy wcielają się w młodych harcerzy z Harcerskiej Poczty Polowej, która działała podczas Powstania Warszawskiego. Gra była doskonałym pretekstem, aby rozmawiać z dziećmi na temat Powstania Warszawskiego. Każdy z naszych młodych gości, z którymi zagraliśmy, został wprowadzony w tematykę powstańczą.

Zależało nam bardzo, aby ten dzień nasi czytelnicy przeżyli w zadumie i świadomości historycznej. Szczególnie dziękujemy małemu Frankowi, z którym graliśmy po południu i razem oddaliśmy hołd bohaterom o godzinie 17.00. Będziemy też wspominać rodziców z dziewczynką, którzy grając w grę, bardzo pięknie rozmawiali z dzieckiem o historii.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.